Nakliyat

Nakliyat

Nakliyat hizmeti çok geniş kapsamlıdır. Bir ürünün bir yerden alınıp başka bir yere taşınmasına denir. Fakat nakliyatın geniş yelpazesinde en çok inceliği gerektiren iş ize evden eve nakliyattır. Bu nedenle bu hizmeti sunan firmaların işlerinde çok iyi olması gerekir. Gerek teknik donanım gerekse de çalışanlar açısından profesyonel olma zorunluluğu var. Nakliyat sektörünün her dalı için farklı yetki belgeleri var. Bunların tamamı Kara Yolları Genel Müdürlüğü’nden alınmaktadır. Vereceğiniz hizmete göre belge almalısınız. Yetki belgeniz dışında sunacağınız hizmetten dolayı para cezası alırsınız.

Ayrıca aldığınız ceza sayısı arttıkça sahip olduğunuz belge de iptal olur. Tabi bunun denetimi ve takibi çok zor. Çünkü Kara Yolları Genel Müdürlüğü’nün trafikteki bütün kamyonları tek tek kontrol etme ihtimali düşük. Bu durumda ev ya da iş yeri eşyası taşıtmak isteyen müşterilerin dikkatli olması gerekir. Ev ve ofis eşyası taşıma yetki belgesinin adı K-3’tür. Buna sahip olan firmalar eşya taşımacılığı açısından yeterliliklerini tamamlamış demektir.

Yetki Belgesi Sorgulayın

Anlaştığınız yerden lütfen yetki belgesi isteyin. Yetki belgesini barkot ya da belge numarası ile e-devlet üzerinden sorgulayabilirsiniz. Bu belgelerin doğruluğunu teyit edin. Çünkü bir çok firma sahte belgelerle hizmet veriyor. Ayrıca bunun en basit yöntemlerinden biri de: size gönderecekleri aracın plakasını istemektir. Aynı şekilde plakayı sorguladığınız zaman yetki belgesi ortaya çıkar. Plakanın hangi firmaya ait olduğu ve firmanın ne iş yaptığı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Her internet sitesi sahibi bir firma değildir. Com.tr uzantılarının olmalarına dikkat ediniz. Ayrıca iletişim bilgilerini ve sabit adreslerini teyit ediniz.

Bunları Size Neden Anlatıyoruz?

Ulusoy Nakliyat gibi köklü nakliye firmaları yoğun olarak taklit ediliyor. Bu sadece bizim değil işini iyi yapan bütün firmaların başındaki bela. Herhangi biri herhangi bir şekilde müşterilerimizi yanıltabiliyor. Özellikle bunu internet ortamında çok basit bir şekilde yapıyorlar. Ayrıca bu işe günü birlik olarak bakan insanların girmesini istemiyoruz. Özellikle evden eve nakliyat hizmeti büyük bir özen ve titizlik gerektirir. Çünkü insanların yuvası taşınıyor.

Bu durumda işini ciddi anlamda iyi yapan firmalarla çalışmanızı istiyoruz. Korsana ve kötü hizmete karşı olarak sizin de önlem almanızı istiyoruz. Sonuçta kötü bir yerle çalışmanız sizin için de maddi zararla sonuçlanabilir.