Ulusoy Nakliyat

Mobilya Sökümü

Mobilya söküm işlemi gerek evden eve nakliyat gerekse de ofis taşımacılığı hizmetlerinde işin bel kemiğini oluşturan hizmettir. Mobilya sökümünü kesinlikle profesyonel kişilerin yapması gerekmektedir. Taşınma sırasında iyi bir marangozsunuz yoksa işleminiz gerçekten işinden çıkılmaz bir hal alacaktır. Bu nedenle firma olarak marangozumu en iyisi olacak şekilde seçmekteyiz. Ayrıca marangozun sorunsuz bir hizmet verebilmesi ve rahat çalışabilmesi için gerekli olan araç gereç ve donanımın tamamını temin ediyor ve profesyonel olanları seçiyoruz.

Mobilya sökümünde mobilyanızın marka, model, antika ve özel yapım olmak üzere bir çok farklılığı olabilir. Burada işin içine profesyonellik girmektedir. Mobilyalarınızın özelliğine göre hem ustamızı belirliyoruz hem de ambalaj malzemelerini. Biliyorsunuz ki yanlış yapılacak bir ambalajlama da mobilyaların çizilmesine ve hasar almasına yol açabilir. Öncesinde yaptığımız ücretsiz keşif sayesinde mobilyalarınızın söküm ve kurulumunu sizin için profesyonelleştiriyor ve ön hazırlığını yapıyoruz.

Mobilyanızı Kendiniz Sökmek İsteseniz:

Bir çok kişi kendi imkanları ile taşınmak istemektedir. Bu durumda da firmamız çalışanlarından Ahmet Dinç ustamızın mobilya sökümü hakkında bir kaç tavsiyesi olacaktır. Mobilyalarınızı kendinizin söküm kurulumunu kesinlikle önermiyoruz. Taşınma işinizi daha uygun ve ekonomik olarak yapmayı hesaplarken daha büyük ekonomik zarara uğrayabilirsiniz. Bunun başında kırık, çizilme, hasar, eşyaların kirlenmesi ve üstüne yorgunluğunuz eklenecektir.

Mobilya Sökümünde Ahmet Dinç Ustamızdan Bir Kaç İp Ucu

  • Mobilya üzerindeki aparkatları sökün (kapı kolu, çekmece kolu gibi) bunlar taşınma esnasında en çabuk kırılacak ürünlerdir.
  • Mobilyayı duvardan uzaklaştırın
  • Arkadaki suntalar çivi ya da vida ile tutturulmuş ise önce onları sökün
  • Sonra dolabın kapılarını çıkarmaya başlayın. Kapıları kesinlikle numaralandırın
  • Kapıları sökebilmek için düşmesini engelleyen ve çıkmasını engelleyen aparat ya da mobilya parçalarını bulup önce onları sökün.
  • Dolabın iskeletini sökerken en baştaki kanatlardan başlayın.
  • İskeleti sökülürken yanınıza birini alın ki dolap düşmesin
  • İskeletten çıkardığını her parçanın üzerine ne olduğuna dair not alın.
  • Bu işlemleri yaparken dolabın vidalarını ve parçalarını kesinlikle kaybetmeyin. Tek parça bile kaybolursa dolabı kuramazsınız.
  • Sökülen parçalardaki uzun ve sivri kalan vida ve geçrime demirlerini çıkarın.

Kurulum yaparken önce dolabın tabanını kurun ve söküm yaparken de aynı hiza ve sistemden gidin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir