Ulusoy Nakliyat

Kırılacak Eşya Paketleme

Kırılacak Eşya Paketleme

Kırılacak eşyalarınız ve küçük eşyalarınız nasıl ve ne şekilde hazırlanmalıdır? Kırılacak Eşya Paketleme Ulusoy Nakliyat bu konuda kendi çabaları ile küçük eşyalarını toparlamaya çalışacak olan müşterilerine yardımcı ip uçları paylaşacaktır. Ulusoy ücretsiz ekspertiz hizmeti esnasında isteyen müşterileri için koli ambalaj kağıdı ve diğer paket malzemeleri bırakmaktadır.

Daha öncesinde bırakacağımız malzemeler ile bazı eşyalarınızı toparlamak isterseniz toparlayabilirsiniz. Kırılacak eşyaların paketlenmesi basit gibi görünse de aslında uzmanlık gerektiren bir işlemdir. Özellikle eşyaların nasıl paketlendiği nelerle sarıldığı ve ne şekilde kolilere yerleştirildiği çok önemlidir. Bazı durumlarda bu işlemler başınızı ağrıtabilir ve taşınma esnasında kötü sonuçlar doğurabilir.

Kırılacak eşya toparlanırken dikkat edilmesi gerekenler?

Eşyaları kesinlikle gazete kağıtları ile paketlemeyi. Bunun en büyük nedeni gazete kağıdı üzerindeki mürekkep porselenlerin üzerine iz bırakabilir. Bu iz yıkama ve temizleme ile de temizlemeyebilir. Ambalajcı ve nalburlarda bulabileceğiniz hava balonlu pıt pıt ve geniş ambalaj kağıtları ile çok kolay ve rahat bir şekilde eşyaları paketleyebilir siniz.

Ağırlıklarına Göre Yerleştirin:

Koli içi yerleştirme yaparken eşyaların ağırlıklarına çok dikkat edin. En ağırdan en hafife olacak şekilde dizin. Kolinin en alt kısmına en ağırı ve darbelere karşı en dayanıklı olanını yerleştirin. sırasıyla daha az dayanıklı olan üründen yukarı doğru giderek en hassas olanı en üste koyun. Kolinin üst tarafını fazla sıkıştırmadan biraz boşluk bırakın.Boşlukları kağıt ve başka yumuşak ürünlerle doldurarak taşınma esnasında çalkalanmayı engelleyin.

Kırılacak Eşya Taşıma

Kolilenmiş ürünlerinizi taşırken dikkatli alınmalısınız. Çok iyi ambalaj ve paket yapılmış bir koliyi yanlış taşıma ve tutma ile de kırabilirsiniz. Bu nedenle taşırken son derece dikkatli olmalısınız. Kolilere kaldırırken ters çevirmemeye dikkat edin. Aynı zamanda yere bırakırken de sert bir şekilde bırakmayın. Aksi taktirde ürünler bir birilerine baskı yaprak hasara neden olabilirler. Bu nedenle kolilere taşırken ve bırakırken çok sert davranmadan alıp bırakmalısınız. Aynı zamanda kesinlikle ters çevirmemelisiniz. Ayrıca kolilerin alt kısımları koli bantları ile çok sağlamlaştırılmalıdır.

Koli Taşıma ve Yerleştirme:

Taşımaya hazır hale gelen kolileri araç içerisinde istiflerken de dikkatli olmalınız. Nakliye sırasında istif son derece önemlidir. Biraz önce söz ettiğimiz gibi yani ağırlıklarına göre istifleme ve yerleştirme aynı şekilde geçerlidir. Kolileri dizerken yine en alta kırılması güç olan ve en ağır koliyi koyacağız. Devamını yine ağırlık ve dayanıklılık durumlarına göre seçip üst üste koyacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir